Jak postępować z tonerami do drukarki laserowej?
W tym artykule dowiesz się co powinieneś zrobić aby poprawić jakość drukowania, zapewnić dłuższe użytkowanie tonerów do drukarek laserowych.
Przestrzeganie poniższych porad pozwoli uniknąć podstawowych błędów, a tym samym wydłuży życie kartridży oraz obniży koszty drukowania.
Nie próbuj otwierać zużytego tonera do drukarki. Nie jest on zapewne zużyty do samego końca, a część tonerów posiada wbudowany pojemnik na odpad, który jest zapewne pełny. Otwarcie w mieszkaniu takiego tonera spowoduje rozsypanie się i rozpylenie go po całym pomieszczeniu. Gdy tak się stanie nie wdychaj tonerowego pyłu, natychmiast opuść to pomieszczenie. Poczekaj aż pył opadnie i wtedy możesz przystąpić do sprzątania. Rozsypany toner nie odkurzaj odkurzaczem. Zwykły odkurzacz nie ma odpowiedniego filtra. Toner przewodzi prąd elektryczny i może uszkodzić silnik odkurzacza. Najlepiej toner zmieść na szufelkę, a podłogę umyć zimną wodą. Zasypany dywan wynieś na świeże powietrze i porządnie go wytrzep. Sprzątaj tylko w maseczce.
Tonery do drukarek laserowych przechowuj w ciemnych workach, które nie przepuszczają światła. Niektóre elementy tonera są światłoczułe i wystawione na silne światło mogą ulec uszkodzeniu.
Nie pozostawiaj tonera w samochodzie ponieważ zarówno wysoka jak i niska temperatura może spowodować trwałe odkształcenia plastikowych i gumowych elementów kartidża.
Stary toner oddaj do utylizacji, nie można go wyrzucać do śmietnika. Przy zakupie nowego tonera zużyte pojemniki możesz u nas oddać do utylizacji za darmo. O szczegóły zapytaj w sklepie albo skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez formularz kontaktowy umieszczony na naszej stronie internetowej.
W przypadku zabrudzenia rąk tonerem umyj je najpierw w zimnej, a potem w ciepłej wodzie z mydłem. W przypadku ubrań wyszczotkuj je na otwartym powietrzu. Następnie, jeśli to konieczne, wypierz je w zimnej wodzie. Użycie gorącej wody może doprowadzić do pozostawienia trwałych plam gdyż toner pod wpływem ciepła zaczyna się rozpuszczać i wchodzić w reakcje chemiczne z różnymi materiałami.