Jak postępować z tonerami do drukarki laserowej?

W tym artykule dowiesz się co powinieneś zrobić aby poprawić jakość drukowania, zapewnić dłuższe użytkowanie tonerów do drukarek laserowych.

Przestrzeganie poniższych porad pozwoli uniknąć podstawowych błędów, a tym samym wydłuży życie kartridży oraz obniży koszty drukowania.

Nie próbuj otwierać zużytego tonera do drukarki. Nie jest on zapewne zużyty do samego końca, a część tonerów posiada wbudowany pojemnik na odpad, który jest zapewne pełny. Otwarcie w mieszkaniu takiego tonera spowoduje rozsypanie się i  rozpylenie go po całym pomieszczeniu. Gdy tak się stanie nie wdychaj tonerowego pyłu, natychmiast opuść to pomieszczenie. Poczekaj aż pył opadnie i wtedy możesz przystąpić do sprzątania. Rozsypany toner nie odkurzaj odkurzaczem. Zwykły odkurzacz nie ma odpowiedniego filtra. Toner przewodzi prąd elektryczny i może uszkodzić silnik odkurzacza. Najlepiej toner zmieść na szufelkę, a podłogę umyć zimną wodą.  Zasypany dywan wynieś na świeże powietrze i porządnie go wytrzep. Sprzątaj tylko w maseczce.

Tonery do drukarek laserowych przechowuj w ciemnych workach, które nie przepuszczają światła. Niektóre elementy tonera są światłoczułe i wystawione na silne światło mogą ulec uszkodzeniu.

Nie pozostawiaj tonera w samochodzie ponieważ zarówno wysoka jak i niska temperatura może spowodować trwałe odkształcenia plastikowych i gumowych elementów kartidża.

Stary toner oddaj do utylizacji, nie można go wyrzucać do śmietnika. Przy zakupie nowego tonera zużyte pojemniki możesz u nas oddać do utylizacji za darmo. O szczegóły zapytaj w sklepie albo skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez formularz kontaktowy umieszczony na naszej stronie internetowej.

W przypadku zabrudzenia rąk tonerem umyj je najpierw w zimnej, a potem w ciepłej wodzie z mydłem. W przypadku ubrań wyszczotkuj je na otwartym powietrzu. Następnie, jeśli to konieczne, wypierz je w zimnej wodzie. Użycie gorącej wody może doprowadzić do pozostawienia trwałych plam gdyż toner pod wpływem ciepła zaczyna się rozpuszczać i wchodzić w reakcje chemiczne z różnymi materiałami.

Inne ciekawe porady na temat tuszy i tonerów do drukarek

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję
Odrzucam