Jak postępować z tuszami do drukarek atramentowych?

W tym artykule dowiesz się co powinieneś zrobić aby poprawić jakość drukowania, zapewnić dłuższe użytkowanie oraz podnieść skuteczność regeneracji tuszy do drukarek atramentowych.

Zastosowanie opisanych poniżej zasad pozwoli uniknąć podstawowych błędów, a tym samym wydłuży życie kartridży oraz obniży koszty drukowania.  

Nie stawiaj drukarki atramentowej w pobliżu źródła ciepła lub narażonej na bezpośrednie działanie  promieni słonecznych. Wyższa temperatura powoduje szybsze zasychanie tuszu w głowicach kartridża.

Po zainstalowaniu kartridża w drukarce, tak nowego jak i regenerowanego, wydrukuj co najmniej 2 strony testowe w celu zapewnienia jego prawidłowej pracy. Z poziomu systemu operacyjnego lub panelu drukarki możesz także zrobić czyszczenie głowicy drukującej. Te zabiegi powinny idealnie przygotować Twoje tusze do prawidłowej pracy.

Aby nie dopuścić do zaschnięcia tuszu w głowicy staraj się przynajmniej raz w tygodniu (jeśli instrukcja drukarki nie mówi inaczej) wydrukować stronę testową lub zrobić systemowe czyszczenie głowicy drukującej.

Jeśli przez jakiś czas nie używałeś drukarki i przy ponownym jej użyciu na wydruku pojawiają się puste linie skorzystaj z opcji czyszczenia głowicy drukującej (informację o tym znajdziesz w instrukcji obsługi drukarki). Jeśli to nie pomoże przynieś tusz do drukarki do naszego sklepu, postaramy się Ci pomóc.

Nie używaj do czyszczenia głowicy drukującej spirytusu gdyż może to doprowadzić do jej uszkodzenia.

Staraj się nie dopuścić do całkowitego zużycia tuszu w kartridżu. Próba drukowania prawie pustym kartidżem do drukarki może doprowadzić do przepalenia się delikatnych obwodów elektrycznych znajdujących się na głowicy kartridża.

Niektóre regenerowane tusze do drukarek mają głowicę zabezpieczone specjalną taśmą adhezyjną, która nie ma wpływu na na głowice drukujące. Nie zaklejaj głowicy pustego wkładu żadną taśmą klejącą gdyż skład chemiczny kleju na niej zawartego może spowodować uszkodzenie głowicy, a w przypadku wkładów kolorowych doprowadzić do zmieszania kolorów, co może uniemożliwić ich regenerację. 

Wkłady z głowicą trójkolorową przechowuj w pozycji pionowej. Przechowywanie w pozycji poziomej może doprowadzić do zmieszania kolorów.

Jeśli chcesz zregenerować swój zużyty rusz do drukarki oddaj go do regeneracji jak najszybciej po jego wyczerpaniu. Pusty wkład nie może być przechowywany w nieskończoność. Im szybciej tusz do drukarki będzie zregenerowany tym większa pewność jego skutecznego napełnienia oraz niezawodnego działania.

Nie przenoś tuszu do drukarki z głowicą trójkolorową w foliowych torebkach gdyż może to doprowadzić do zmieszania kolorów, co uniemożliwi jego skuteczną regenerację. Do tego celu najlepiej jest użyć opakowania w którym tusz był kupiony bądź zawinąć go w papier i dopiero włożyć do torebki foliowej. Można także użyć różnego rodzaju pudełeczek np. po mydle, po perfumach.

Nie pozostawiaj kartridży w gorącym samochodzie. Wysoka temperatura może spowodować wyciek tuszu. 

Unikaj transportu drogą lotniczą tuszy regenerowanych. Zmiana ciśnień w samolotach może spowodować wylanie się tuszu w Twoim bagażu.

 

Inne ciekawe porady na temat tuszy i tonerów do drukarek

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Używamy plików cookie do personalizowania treści i reklam, udostępniania funkcji mediów społecznościowych i analizowania naszego ruchu. Udostępniamy również informacje o korzystaniu z naszej witryny naszym partnerom w zakresie mediów społecznościowych, reklam i analiz. View more
Akceptuję
Odrzucam